fcb.portal.reset.password

 

Tot seguit detallem de manera actualitzada la llista d’altes i baixes dels equips professionals del FC Barcelona al llarg de l’estiu del 2018:

Primer equip

Altes: Carles Aleñá, Arthur (Grêmio de Porto Alegre), Lenglet (Sevilla), Malcom (FC Girondins de Bordeus), Arturo Vidal (Bayern de Munic). 

Baixes: Andrés Iniesta (Vissel Kobe), Gerard Deulofeu (Watford), Paulinho (Guangzhou Evergrande), Douglas (cedit al Sivasspor), Ortolà (cedit al RC Deportivo), Digne (Everton), Aleix Vidal (Sevilla), Yerry Mina (Everton), André Gomes (cedit a l'Everton), Marlon Santos (US Sassuolo Calcio), Paco Alcácer (Borussia Dortmund).

Barça B

Altes: Juan Brandáriz 'Chumi', Iñaki Peña, Riqui Puig, Mateu Jaume Morey, Monchu, Óscar Mingueza, Guillem Jaime, Lazar Carevic, Álex Collado i Kike Saverio (pugen del Juvenil A), Wague (KAS Eupen), Rafa Mujica (torna de cessió a la UE Cornellà), Ronald Araújo (Boston River, Uruguay).

Baixes: Marc Cardona (cessió, SD Eibar), Tugarinov (cessió, UE Cornellà), Guillemenot, Braima Fati (cessió. FC Vilafranca), Tarín (CD Leganés), Martínez (SD Eibar), Rivera, Nahuel, Hongla, Vitinho, David Costas, Samu Araujo i Varo, Josep Calavera (cedit al Lleida Esportiu), CámaraR. de Galarreta (UD Las Palmas), Trápaga i Alasana (FC Etar), Jose Arnaiz (Leganés), Sergi Palencia (cedit al Girondins de Bordeus), Sergi Puig (cedit a la UB Conquense), Moha Ezzarfani, Cucurella (cedit a l'Eibar). 

Femení

Altes: Van der Gragt (Ajax), Kheira Hamraoui (Olympique de Lió), Pamela Tajonar (Sevilla), Andrea Pereira (Atlètic de Madrid), Gemma Font, Candela Andújar i Claudia Pina (FC Barcelona Femení B).

Baixes: Ruth (Llevant), Laura Ràfols, Olga García (Llevant), Line Røddik, Andrea, Morroni, Fabiana, Marta Unzué (renovada i cedida a l'Athletic Club).

Bàsquet

Altes: Rolands Smits (torna de cessió al Montakit Fuenlabrada), Chris Singleton (Panathinaikós), Kyle Kuric (Zenit de Sant Petersburg), Kevin Pangos (Zalgiris Kaunas), Artem Pustovyi (Obradoiro CAB), Jaka Blazic (Morabanc Andorra). 

Baixes: Vezenkov, Diagné, Koponen (Bayern de Munic), Kurucs (Brooklyn Nets), Pressey, Moerman (Anadolu Efes), Sanders, Reynolds, Jackson i Navarro

Futbol Sala

Altes: Dídac Plana (torna de la cessió al Jaén Paraíso Interior), Boyis (Jaén Paraíso Interior), Adrián Ortego (Saragossa), Arthur (Magnus Futsal). 

Baixes: Paco Sedano (retirat), Joao (Palma Futsal), Miquel Feixas (Indústrias Santa Coloma), Marc Tolrà (Benfica).

Handbol

Altes: Casper Mortensen (TSV Hannover), Kevin Möller (Flensburg), Thiagus Petrus (Pick Szeged), Ludovic Fabregas (Montpeller HB), Gilberto Duarte (Wisla Plock).

Baixes: Viran Morros (PSG), Valero Rivera (Nantes), Borko Ristovski (Benfica), Alexis Borges, Wael Jallouz (cedit al Füchse Berlín), Yanis Lenne (cedit a l’Aix-en-Provence).

Hoquei Patins

Altes: João Rodrigues (Benfica) i Nil Roca (Noia Freixenet, torna de cessió). 

Baixes: Lucas Ordoñez (Benfica), Xavi Barroso.

Tornar a dalt
_satellite.pageBottom();