FCB

La Confederació Mundial de Penyes es va fundar al març del 2015 i engloba les 30 federacions, sorgides de la nova organització territorial, posada en marxa el 2013. L’ens fa realitat l’objectiu de l’autogestió del moviment. La Confederació és la culminació d’aquest nou mapa d’un moviment penyístic i dóna aixopluc a les 1.267 penyes oficials d’arreu del món.

L’òrgan va ser inaugurat pel president Josep Maria Bartomeu, el vicepresident Jordi Cardoner i el directiu Pau Vilanova, que van donar tot el suport al president de la Confederació Mundial de Penyes, Antoni Guil, per iniciar un projecte il·lusionant per al moviment. Des de la fundació de l’ens, els 30 presidents de Federacions de Penyes que conformen el Consell van esdevenir socis compromissaris de ple dret, gràcies també a la reforma estatutària.

 

Composició de la Junta Directiva:

 

Antoni Guil i Román: President

Lluís Grau i Fullà: Vicepresident

Vicenç Notari i Aries: Vicepresident

Salvador Torres i Domènech: Vicepresident

José Yamal Hawach Vega: Vicepresident

Lluís Pérez Martí: Vicepresident

Joan Giménez i Gabarra: Secretari

Jordi Abellán i Martí: Tresorer

Pere Mentruit Fanes: Vocal

Tomás Martínez Larrubia: Vocal

Juan Carrión Tudela: Vocal

Joan Camps Reig: Director Gerent

 

Composició del Consell de Penyes:

 

Jordi González Monturiol: El Barcelonès Est

Salvador Balsells Alcobé: El Barcelonès Oest

Joan Giménez Gabarra: El Vallès

Manel Flores Viera: El Maresme

Vicenç Notari Aries: El Baix Llobregat

Jordi Abellán Martín: L’Anoia, l’Alt Penedès i el Garraf

Ramon Burniol Creu: El Bages, el Berguedà i la Cerdanya

Francesc Xavier Canudas i Puigbó: Osona i el Ripollès

Lluís Grau i Fullà: L’Empordà i la Catalunya Nord

Joaquim Vall·llosera Plà: El Gironès, la Selva, la Garrotxa i el Pla

Ramon Fibla Barrera: Les Terres de l’Ebre

Francesc Serra: Tarragona Nord

Pere Mentruit Fanes: Ponent Nord

Lluís Pérez Martí: Lleida Sud

Joaquin Grifol Martínez: Comarques de Castelló

Salvador Torres Domènech: Comarques de València i Marina Alta

Francisco Baile Rodríguez: Comarques d’Alacant

Antoni Vallespir: Illes Balears

Tomás Martínez Larrubia, Rafael Pichardo Pulido i Diego Peral Florido: Andalusia, Ceuta i Melilla

Juan Carrión Tudela: Múrcia

Daniel Peinado: Castella - La Manxa

Miguel Ángel Cruz Macías: Extremadura

Esteban García Urbanos: Madrid

Nicolás Pérez Prieto: Castella i Lleó

Salvador Cerviño Juncal: Galícia

Matías Álvarez Menéndez: Cantàbria i Astúries

Gorka Muñoz Rojo: Euskadi

Miguel Iranzo Hernández: Aragó, La Rioja i Navarra

José Yamal Hawach Vega: Canàries

Antonio Freire Orellana: Món