fcb.portal.reset.password

Neymar Jr i Dani Alves seran els rivals de Suárez en el retorn del davanter a la 'celeste' / CBF

Després del partit d’aquest diumenge contra el Vila-real, en què el Barça va empatar per 2-2, una nova jornada de compromisos internacionals buidarà la Ciutat Esportiva aquests dies. Perquè fins a divuit jugadors del Barça han estat convocats per les seves respectives seleccions, que jugaran amistosos i enfrontaments classificatoris per al Mundial. Destaquen, però, el debut de Sergi Roberto amb la selecció espanyola absoluta; la crida de Marc-André ter Stegen amb la selecció alemanya; el retorn de Suárez amb l’Uruguai, que s’haurà de veure les cares amb Neymar; la convocatòria de Rafinha amb la selecció olímpica del Brasil, després de superar la seva llarga lesió, o l’enfrontament entre la Xile de Bravo i l’Argentina de Leo Messi i Javier Mascherano.

A continuació detallem els partits i els horaris de tots els enfrontaments de seleccions amb participació blaugrana:

SERGIO BUSQUETS, GERARD PIQUÉ, JORDI ALBA, MARC BARTRA I SERGI ROBERTO

24/03/2016 (20.45 hores) Itàlia – Espanya (Udine)
27/03/2016 (20.45 hores*) Romania – Espanya (Cluj)

MUNIR EL HADDADI

24/03/2016 (18.00 hores) Espanya Sub-21 – Croàcia Sub-21 (Burgos)
28/03/2016 (20.30 hores) Espanya Sub-21 – Noruega Sub-21 (Múrcia)

LEO MESSI I JAVIER MASCHERANO

25/03/2016 (00.30 hores*) Xile – Argentina (Santiago)
30/03/2016 (01.30 hores*) Argentina– Bolívia (Buenos Aires)

CLAUDIO BRAVO

25/03/2016 (00.30 hores*) Xile – Argentina (Santiago)
30/03/2016 (01.30 hores*) Veneçuela – Xile (Barinas)

NEYMAR JR I DANI ALVES

26/03/2016 (01.45 hores*) Brasil – Uruguai (Recife)
30/03/2016 (01.45 hores*) Paraguai– Brasil (Asunción)

IVAN RAKITIC

23/03/2016 (18.00 hores) Croàcia – Israel (Osijek)
26/03/2016 (18.00 hores) Hongria – Croàcia (Budapest)

MARC-ANDRÉ TER STEGEN

26/03/2016 (20.45 hores) Alemanya – Anglaterra (Berlín)
29/03/2016 (20.45 hores) Alemanya- Itàlia (Munic)

ARDA TURAN

25/03/2016 (20.45 hores) Turquia – Suècia (Antalya)
29/03/2016 (20.30 hores) Àustria – Turquia (Viena)

THOMAS VERMAELEN

29/03/2016 (20.45 hores) Bèlgica – Portugal (Brussel·les)

LUIS SUÁREZ

26/03/2016 (01.45 hores*) Brasil – Uruguai (Recife)
30/03/2016 (01.00 hores*) Uruguai – Perú (Montevideo)

RAFINHA

24/03/2016 (23.00 hores*) Brasil Olímpica – Nigèria (Cariacica)
27/03/2016 (22.30 hores*) Brasil Olímpica – Sud-àfrica (Maceió)

JÉRÉMY MATHIEU

25/03/2016 (20.45 hores) Holanda – França (Amsterdam)
29/03/2016 (21.00 hores) França – Rússia (París)

*Hora de Barcelona (GMT+1 hora)

Tornar a dalt