fcb.portal.reset.password

Marlon Santos, Denis Suárez, Georgios Bartzokas o Line Hansen són alguns moviments destacats al Club | FCB

A continuació detallem la llista d’altes i baixes a les plantilles dels equips professionals del FC Barcelona al llarg de l’estiu del 2016.

PRIMER EQUIP

Altes: Denis Suárez (Vila-real), Samuel Umtiti (Olympique de Lió), Lucas Digne (París Saint-Germain), Sergi Samper (Barça B), André Gomes (València), Jasper Cillessen (Ajax), Paco Alcácer (Valencia).
Baixes: Dani Alves (Juventus), Marc Bartra (Borussia Dortmund), Sandro Ramírez (Màlaga), Alen Halilovic (Hamburg), Adriano (Besiktas), Martín Montoya (València), Alex Song (Rubin Kazan). Thomas Vermaelen (cedit a l'AS Roma), Cristian Tello (cedit a la Fiorentina), Sergi Samper (cedit al Granada), Douglas (cedit a l'Sporting de Gijón) i Munir (cedit al València).

BARÇA B

Altes: Marlon Santos (Fluminense), Alberto Varo (Nàstic), Jose Antonio Martinez (Sevilla Atlètic), Marc Cardona (At. Sanluqueño), Ignacio Abeledo (Reial Betis B), Jesús Alfaro (Alcoià), Francisco José Perdomo 'Nili' (Las Palmas).
Baixes: Robert Costa (Celta de Vigo B), Sergio Juste (Hospitalet), Juan Antonio Ros (Celta de Vigo B), Godswill Ekpolo, Agostinho Cá, Salva Chamorro, Joel Huertas (Lleida Esportiu), Isaac Padilla, Robert Gonçalves (Fluminense), Adrián Ortolà (cedit a l'Alabès), Lucas Gafarot (cedit a la UE Cornellà), Enric Franquesa (cedit al Sabadell), Jokin Ezkieta (cedit al Sabadell), Joan Campins (Reus Deportiu) i Cámara (Girona FC).

FEMENÍ

Altes: Line Røddik Hansen (Olympique de Lió), Leila Ouahabi (València CF), Andrea Giménez (RCD Espanyol), Aitana Bonmatí (Femení B), Andressa Alves (Montpeller). Koko Ange N'Guessan (Anorthosis). 

Baixes: Esther Romero (València CF), Cristina Baudet (RCD Espanyol), Andreia Norton, Andrea Falcón (Atlètic de Madrid), Pilar Garrote (RCD Espanyol), Nuria Garrote (RCD Espanyol).

HOQUEI

Altes: Pau Bargalló (Liceo).
Baixes: Xavi Costa (Viareggio), Nil Roca (cedit al Noia).

BÀSQUET

Altes: Georgios Bartzokas (entrenador, Lokomotiv Kuban), Víctor Claver (Lokomotiv Kuban), Tyrese Rice (Khimki BC), Petteri Koponen (Khimki), .
Baixes: Tomas Satoransky (Washington Wizards), Carlos Arroyo, Xavi Pascual (entrenador), Àlex Abrines (Oklahoma City Thunder), Moussa Diagne (cedit al Baloncesto Fuenlabrada), Samardo Samuels (Jiangsu Dragons), Ludde Hakanson (cedit al Baloncesto Fuenlabrada) i Marc Garcia (cedit al Real Betis).

HANDBOL

Altes: Valero Rivera (Nantes), Timothey N'Guessan (Chambéry), Borko Ristovski (Rhein Neckar Löwen), Lasse Andersson (Kolding), Dika Mem (Tremblay), Joan Saubich (torna de la cessió al Pays d'Aix).
Baixes: Danjel Saric (Al-Quyiada, Qatar), Dani Sarmiento (Saint Raphaël), Eduardo Gurbindo (Nantes), Guðjón Sigurdsson (Rhein Neckar Löwen), Carlos Ruesga (Sporting CP), Marko Kopljar (Vezsprém).

FUTBOL SALA

Altes: Andreu Plaza (Entrenador), Joao Batista (Palma Futsal), Roger Serrano i 'Joselito' (Aspil Vidal Ribera Navarra), Juanjo (Benfica), Adolfo (Catgas Energia Santa Coloma) i Diego Quintela (Santiago Futsal), Rómulo Alves (Dinamo de Moscou).
Baixes: Gabriel, Saad Assis, Wilde, Cristian (Benfica), Lin (Futsal Club KPRF), Dídac Plana (cedit al Jaén), Marc Carmona (entrenador).

Tornar a dalt